środa, 12 sierpnia 2015

Wieczorynkowy Book Tag

Witam Kochani!

Wakacje  kojarzą się z wolnym czasem, a mnie wolny czas kojarzy się z bajkami. 
W dzieciństwie w wakacje rodzice pozwalali mi pójść później spać, czyli nie od razu po dobranocce. Wpadł mi, więc do głowy pomysł.
Czy ktoś zrobił już dobranockowy tag? Nic o takim nie słyszałam.
Prezentuje Wam w takim razie mój wieczorynkowy book tag :)
Wybrałam 9 bajek o dopasowałam do nich książkę lub bohatera. 
ZAPRASZAM!1. Zaczarowany ołówek - książka o wyjątkowy dobrym języku lub lekkim piórze autora:
Taką książką wg mnie są Rywalki Kiery Cass. Jest przystępna dla młodszych, jak i starszych czytelniczek. Czyta się ją lekko i przyjemnie.


2. Pszczółka Maja - szalony i zakręcony bohater:
Wydaje mi się, że taką szaloną postacią jest Arriane z Upadłych Lauren Kate. Jej postać od samego początku mnie zaciekawiła i zafascynowała :)


3. Reksio - krótka książka o wielu wątkach:
Światła pochylenie, o którym pisałam ostatnio. Tyle wątków w tak krótkiej książce, że można się pogubić. Recenzja pod linkiem.


4. Bolek i Lolek - książki o podobnej fabule, a mimo to całkiem odmienne: 
Jak czytałam za pierwszym razem Igrzyska śmierci, a później Niezgodną  nie mogłam pozbyć się wrażenie, że są strasznie podobne! Szybko jednak zmieniłam zdanie i gdybym teraz miała je porównywać to znalazłabym wiele znaczących różnic.


5. Miś Uszatek - książka, przy której udało Ci się usnąć:

Zdarzyło mi się to przy kilku lekturach, ale nie pamiętam konkretnej sytuacji, kiedy zasnęłam przy książce, którą sama wybrałam. Jednak gdybym miała przeczytać jeszcze raz Blask albo Piękne Istoty to możliwe, że bym zasnęła.


6. Gumisie - książka tak przepełniona energią, że masz ochotę skakać, jak po gumijagodach:
Takich książek jest kilka, ale wydaje mi się, że tak pozytywną książką jest Poczekajka. W trakcie czytania śmiałam się. Książka naprawdę emanuje pozytywną energię. Pisałam jej recenzje znajdziecie ją tu.


7. Krecik - bohater zwierzęcy, który przyciąga uwagę czytelnika:
Czytając na pewno zwróciłam uwagę na Churcha, który prowadzał Nocnych Łowców po Instytucie. Powiedziałabym, że moim ulubionym jest Saris (cień z Kronik Ferrinu), ale on był zbyt inteligentny, poza tym, który zwierzak potrafi oddawać swoją energię oraz posługiwać się zdolnościami telepatycznymi?


8. Wilk i zając - książka rosyjskiego autora:
Oczywiście nie może być inaczej :D Odnaleźć swą drogę  i niezastąpiona Aleksandra Ruda :) ostatni tom dalej jest nieprzetłumaczona :(


9. Tabaluga - książka z zabawnym, nieudolnym czarnym charakterem:
Moim ukochanym i ulubionym czarnym charakterem, który nie raz doprowadził mnie do łez ze śmiechu jest Azazel z serii Ja, diablica, o ile można nazwać go czarnym charakterem ;) Trzeba przeczytać tą serię, żeby poznać jego wszystkie genialne pomysły :D


Mam nadzieję, że tag się spodobał i nominuję do niego wszystkich, którzy tylko do niego dotrą :) czekam na linki z Waszymi odpowiedziami albo odpowiedzi w komentarzach!
Pozdrawiam i całuję
Wasza WysnilamSen

1 komentarz:

  1. Wzięłam udział :) Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/wieczorynkowy-book-tag

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będę wdzięczna za każdy komentarz, jaki tu zostawisz! Nie dość, że mnie zmotywuje do dalszego działania to jeszcze pozwoli lepiej poznać niesamowity książkowy świat!